Fracture Liaison Service - darmowy webinar o roli pielęgniarki jako koordynatora FLS
Fracture Liaison Service - darmowy webinar o roli pielęgniarki jako koordynatora FLS Drukuj Email
wtorek, 12 grudnia 2017 10:07
Zachęcamy do zapozniania się z darmowym szkoleniem online na temat pracy pielęgniarki jako koordynatora FLS. Szkolenie odbyło się 12.12.2017. Materiały ze szkolenie dostępne są nieodpłatnie pod załączonym adresem www.


Szkolenie odbędzie się w języku angielskim. O tym w jaki sposób pielęgniarki mogą usprawnić działanie systemów wtórnej prewencji opartych na koordynatorze opowie Josee Delisle. Złamania niskoenergetyczne obserwowane są w dużej grupie kobiet pomenopauzalnych i starszych mężczyzn. Ze wszystkimi swoimi konsekwencjami i powikłaniami pozostają jednym z największych wyzwań dla służb zdrowia.Wpływają znaczaco na zmniejszenie jakości życia poszkodowanych i generują ogromne koszty 
leczenia.

Z uwagi na fakt, że pierwsze złamanie jest często prognostykiem kolejnych, istotne jest wdrażanie odpowiedniego postępowania (wczesna diagnostyka, odpowiednie leczenie, edukacja) u poszkodowanych zaliczonych do grupy wysokiego ryzyka. Standardem w opiece nad takimi pacjentami na świecie stają się Fracture Liaison Services - kosztoefektywne i klinicznie skuteczne systemy oparte na koordynatorze. Osoba koordynatora, często pielęgniarka funkcjonuje w tym systemie jako centralny łącznik zsynchronizowując działania pacjenta, ortopedy, radiologa i lekarza POZ.

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w szkoleniu, żeby dowiedzieć się jak najlepiej wykorzystać potencjał pielęgniarek jako koordynatorów FLS.

Główne cele szkolenia obejmują przedstawienie:
- problemu złamań niskoenergetycznych ("care gap"),
- różnych typów FLS,
- roli koordynatora FLS w porównianiu ze standardowymi rozwiązaniami systemowymi,
- największych wyzwań przy tworzeniu FLS i ich możliwych rozwiązań,
- FLS jako skutecznego modelu profilaktyki wtórnej złamań ze wskazaniem dobrych praktyk w ramach programu Capture the Fracture.

Rejestracja oraz więcej informacji
tutaj.

Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z materiałami z pozostałych szkoleń online organizowanych w ramach inicjatywy Capture the Fracture.

 
© Polski Portal Osteoporozy 2003-2020.
portal@osteoporoza.pl - www.osteoporoza.pl